Vrijedna gostujuća pobjeda košarkašica Čelika u Mostaru protiv ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“

Igrano u SD „Bijeli brijeg“ pred oko 200 gledalaca. Početak u 19 sati. U utakmici prvog kola bh. košarkaške lige za sezonu 2022/2023, košarkašice KŽK Čelik BH Telekom bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK „Zrinjski 2010“ u Mostaru. Pobjedu u ovom susretu ostvarila je gostujuća ekipa Čelika BHT iz Zenice.

Konačan rezultat i po četvrtinama: ŽKK „Zrinjski 2010“ – KŽK Čelik BHT 73:78  (23:20), (20:18), (14:11), (16:29);Sudije su bili Dejan Knežević, Samir Kadrić, Armin Zahiragić, a delegat Zoran Marijanović.

Sastav ekipe KŽK Čelik, poeni, najviše skokova: Amna Isaković 17, Dalila Bilić 9, Adna Omerdić 15, Almedina Ahmić (cap) 20 poena + 10 skokova, Berina Mustafica 7, Džejlana Indžić, Anida Čaušević 4, Sajra Huskanović, Emana Pašalić, Suana Bašić 3, Zerina Kadić 3. (Trener Armel Mujaković); Najefikasnije u ekipi Čelika bile su Almedina Ahmić sa 20, Amna Isaković 17 i Adna Omerdić 15 poena. Kod Zrinjskog najefikasnije Ana Leko 23, Katarina Mihalj 14 i Ivana Đolo 10 poena.

Tok utakmice: Zeničanke bolje otvaraju utakmicu i imaju stalno vođstvo do rezultata 9:16, a onda domaće košarkašice Zrinjskog prave seriju od 12:0 i rezultat je 21:16. Do kraja prve četvrtine je 23:20 za domaće. U drugoj četvrtini domaće idu i do plus 15 poena, 41:26, ali do poluvremena Čelik smanjuije na minus pet poena, tako da je rezultat na poluvremenu 43:38 za Zrinjski. Kroz treću četvrtinu vođstvo domaćih je u nekoliko navrata plus 10 poena, a na kraju tri četvrtine utakmice je rezultat 57:49 za domaće. Sve tri prve dionice dobila je ekipa Zrinjskog, ali su posljednju četvrtinu furiozno odigrale košarkašice zeničkog Čelika BHT, dobile je sa 16:29 za konačan rezultat 73:78 i vrijednu gostujuću pobjedu na startu novog prvenstva. U posljednje četiri minute rezultat je bio 6:14 za Čelik. Sve košarkašice iz obje ekipe dobile su priliku da nastupe u večerašnjoj utakmici. Double-double učinak u ekipi Čelika imala je kapitenka Almedina Ahmić sa 20 poena i 10 skokova, indeks korisnosti 28 poena.